Sport.pl

Aktualności

Ostatki

• autor: sebkar4, 2015-06-21 13:04

W meczu kończącym sezon 2014/15 pokonaliśmy kolegów z Jastrzębia 4:1 (3:0) i awansowaliśmy do pierwszej ligi trampkarzy. W tabeli wyprzedziliśmy o jeden punkt drużynę z Wodzisławia, która też pokonała spadkowicza MKS Żory. W trzecim spotkaniu Iskra w Pszczynie rozgromiła zdziesiątkowane wirusem MKS Zaborze.

Do spotkania decydującego o awansie na głównej płycie boiska nasza drużyna wyszła trochę spięta. W głównej mierze przyczyniła się do tego stawka meczu ale i po części na pewno stadion ROW-u. Na szczęście mecz ułożył się dla nas wyśmienicie bo już w 3 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Grzesia Pilnego piłkę głową umieszcza w siatce Patryk Kowalski. Pomimo prowadzenia w pierwszym kwadransie to  przyjezdni byli stroną dominującą.  W 21' prawą stroną przedarł się Adam Badera podanie do wolnego Mateusz Morawy i mamy 2:0. Od tego momentu przejmujemy kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Kilka minut później najładniejszą bramkę w meczu po strzale z za pola karnego zdobywa Patryk Koczwara. Do przerwy pewne 3:0. W drugiej części to my stwarzamy sobie lepsze sytuacje. Okazje na gola tuż po przerwie ma najpierw znowu "Koczi" a po kilku chwilach z szybko wyprowadzonego kontrataku "Kowal". Najlepszą okazję dla gości ma Szymon Kuś ale jego kąśliwy strzał Łukasz zdołał sparować na rzut rożny. W 61 min rajd prawą stroną  Przemka Paszka , dośrodkowanie , piłka przez nogi Mateusza Morawy trafia do Adama, a ten pewnie podwyższa na 4:0. W tym momencie już nikt nie wątpi kto jest najlepszą drużyną sezonu. Na pięć minut przed końcem rozluźnienie i niepotrzebny faul w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Sowa. Do końca pozostało niewiele i wszyscy czekali na końcowy gwizdek sędziego. Po pięciu minutach doliczonego czasu doczekaliśmy się. Jesteśmy znowu w pierwszej lidze. Był szampan, były łzy wzruszenia na trybunach. A to wszystko dzięki wam chłopcy.

DZIĘKUJEMY WAM ZA WSPANIAŁY, PEŁEN EMOCJI SEZON.

Teraz czas na odpoczynek. Na pewno na niego zasłużyliście.