Sport.pl

Aktualności

Odra lepsza

• autor: sebkar4, 2015-06-17 20:34

W zaległym spotkaniu na szczycie tabeli ulegamy w Wodzisławiu miejscowej Odrze 1:3 (0:0). Porażka zniwelowała naszą przewagę do jednego punktu. Ostatnia kolejka zapowiada się bardzo ciekawie. Swoje ostatnie spotkanie w sezonie rozegrały dzisiaj drużyny GKS Tychy i Gwarka Zabrze. Lepsi okazali się goście umacniając swoją trzecią pozycje w tabeli...

W meczu w Radlinie drużyna gospodarzy mocno zmobilizowała się do spotkania z liderem. Już w 2' po strzale gościnnie grającego Kamila Zerzonia dobrą interwencją popisał się w naszej bramce Łukasz Helbig. My pierwszy strzał z rzutu wolnego oddajemy w 6 minucie za sprawą Mateusza Mosza.  Najlepszą okazję w pierwszej części maja gospodarze ale piłka w ostatniej chwili zablokowana toczy się wzdłuż pola bramkowego a dobitkę ponownie rewelacyjnie broni Łukasz. Z naszej strony okazje na gola ma Adam Badera ale w dobrej pozycji nie decyduje się na strzał. Drugą odsłonę znowu lepiej zaczynają Wodzisławianie. Po akcji prawą stroną  od utraty bramki chroni nas słupek. My odpowiadamy strzałem Mateusza Morawy, który ociera się o poprzeczkę. Od tego momentu zaczynamy stwarzać sobie coraz to więcej okazji. Strzały Adama, Mateusza i wprowadzonego po przerwie Patryka Kowalskiego nie znajdują jednak drogi do bramki. Odra nastawia się na kontry i po jednej z nich sam przed Łukaszem znajduje się Bartek Kuc i otwiera wynik meczu. Jeszcze nie zdążyliśmy przetrawić pierwszej bramki a już Daniel Podbioł podwyższa na 2:0. Próbujemy wrócić do meczu ale kontry Odry są zabójcze.  Po kolejnej z nich prawą stroną ucieka Wojtek Adamiec zagrywa do Zerzonia i jest 3:0. Nie poddajemy się i po podaniu Patryka Koczwary Mati strzela w długi róg obok bramkarza. Wszystkie siły rzucamy do przodu zapominając o tyłach. Kolejna kontra i faulujemy w polu karnym zawodnika Odry. Karny egzekwuje Podbioł ale rozgrywający bardzo dobre spotkanie Łukasz broni. Na trzy minuty przed końcem piłkę z lini po strzale ponownie Mateusza Morawy wybija jeszcze bramkarz. Do końca walczymy ale wynik nie ulega zmianie. Gratulujemy gospodarzom zwycięstwa. Mając na uwadze większą ilość sytuacji bramkowych - zasłużonego zwycięstwa.